Gwiazda betlejemska z bibuły krok po kroku

Strona główna » Gwiazda betlejemska z bibuły krok po kroku

Popularna gwiazda betlejemska wykonana jest z papieru i może być wykorzystana do ozdabiania okien i choinek. Jeżeli więc nie chcesz więcej kupować ozdób świątecznych, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się tutaj, jak utworzyć niesamowitą gwiazdę betlejemską z bibuły w paru krokach! Twoi przyjaciele i rodzina zapewne zachwycą się tym, jak prosto można zrobić piękna ozdoby świąteczne!

Krok pierwszy – Przygotuj niezbędne rzeczy.

Najpierw musisz przygotować niezbędne materiały. W zależności od własnych upodobań gwiazdki betlejemskie możemy zrobić z konfetti, bibułki, bibuły, a nawet papierowych serwetek. Z powodzeniem możemy wykonać taką dekorację w co najmniej dwóch kolorach, ale pamiętajmy, że idealnie komponuje się ona z innymi dekoracjami choinkowymi. Ciekawym rozwiązaniem jest np. wykonanie żółtej lub pomarańczowej gwiazdy, np. z czerwonym środkiem lub krawędziami pomalowanymi srebrną, lub złotą farbą. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić te gwiazdki, to kwadrat papieru i nożyczki. Będziesz potrzebował białego lub kolorowego papieru, nożyczek, taśmy klejącej, zszywacza i sznurka lub wstążki

Gwiazda betlejemska z bibuły krok po kroku

Krok drugi – przycinanie potrzebnych materiałów

Obcinanie nici – Przygotuj kilka kawałków nici o długości około 10 cm, posmaruj klejem w sztyfcie i zawiń w czerwony papierowy ręcznik. Następnie przyklej połowę płatków do każdego drutu. Zrób to samo z liśćmi, do tego również przygotuj drut owinięty w zieloną bibułkę.

Aby to zrobić, będziesz potrzebować czerwonych serwetek i ewentualnie taśmy. Najpierw złóż serwetkę na pół, a następnie zegnij rogi, aby je połączyć. Otrzymasz prostokąt. Teraz złóż dolną i górną połówkę tak, aby stykały się ze sobą. W kolejnym kroku wróć do poprzedniego wąskiego prostokąta i zacznij składać serwetkę w harmonijkę. Chwyć jeden koniec warstwy harmonijki i złóż go w trójkąt równoległy do ​​góry. Powtórz z każdą warstwą i drugim końcem serwetki. Połóż go na talerzu i rozłóż ramiona, aby uformować gwiazdę.

Wytnij żółte i czerwone paski z bibuły. Rozmiar dobierz tak, aby odpowiadał rozmiarowi planowanej Gwiazdy Betlejemskiej. Zwiń i skręć paski bibuły, aby zbliżyć się jak najbliżej oryginalnego słupka (jak pokazano). Na koniec połącz ze sobą wszystkie słupki

Krok 3 – Wytnij kształt gwiazdy betlejemskiej z bibuły

Do wykonania takiej trójwymiarowej gwiazdy wystarczy papier w odpowiednim kolorze, nożyczki i klej. Z papieru wytnij dwa kwadraty o wymiarach 45 x 45 cm na gwiazdę. Złóż kwadrat na pół, użyj drążka do składania, aby mocno złożyć na pół na linii zagięcia, rozłóż i złóż na pół z drugiej strony. Następnie wyrównać i rozwinąć dwa razy po przekątnej.

Najprostszym modelem do wykonania jest zwykła gwiazda. Najpierw musisz narysować pustą gwiazdę na kartce papieru. Narysuj okrąg o średnicy odpowiadającej rozmiarowi wykończenia. Można to zrobić za pomocą kompasu lub okrągłego przedmiotu. Narysuj pionową linię od środka koła do krawędzi koła. Następnie za pomocą kątomierza buduj promienie od środka co 72°: w rezultacie otrzymujemy 5 linii. Przez punkt styku łączący promień z krawędzią koła – gwiazdka świąteczna jest gotowa.

Od lewej do prawej: narzędzie kształtu zamieniło wielokąt w kształt gwiazdy, który można modyfikować jak obiekt złożony z krzywych. Proste segmenty gwiazdy są następnie przekształcane w zakrzywione linie i modyfikowane w celu uzyskania kształtu rozgwiazdy.

Krok 4 – Przymocuj bibułkę do kartonu

Teraz dochodzimy do tekturowych gwiazdek, ich zdobienie można podzielić na kilka etapów. Najpierw musimy odkleić najwyższą warstwę bibułki z jednej strony, aby „odsłonić” pofałdowaną sekcję. Aby to zrobić, użyj butelki z rozpylaczem, aby spryskać kartonowe wykroje wodą z jednej strony, aby można je było łatwo oderwać od górnej warstwy.

1. Przymocuj warstwę płatków wokół pręcika, tak aby lekko zachodziły na siebie. 2 Dla ułatwienia możesz zawinąć je w cienkie paski papieru z naklejonym klejem. 3. Umieść drugą warstwę między płatkami, zaczynając od pierwszego rzędu, jak pokazano. 4 Na koniec ułóż swobodnie liście

Domowe ozdoby świąteczne nadadzą Twojemu drzewku nowy wygląd. Poza tym to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną – warto zaangażować dzieci także w przygotowywanie ozdób choinkowych z bibuły. Ozdoby Świąteczne z Bibuły – Bombki Potrzebne będą: bibułka gładka w kolorze granatowym i złotym, kubek, zaostrzony ołówek, klej, nożyczki, igła, nitka. Wskazówka: Aby pracować szybciej, najpierw złóż bibułkę na kilka warstw, a następnie użyj kubka, aby narysować okrąg. Jak to zrobić: Odwróć kubek do góry nogami i narysuj okrąg na złotym (lub żółtym) papierze (im więcej narysujesz kółek, tym więcej bombek otrzymasz – na jedną bombkę potrzeba około 5 złotych kółek). Wytnij koła z bibuły. Na każdym okręgu narysuj osiem pionowych linii od środka do krawędzi (otrzymasz osiem trójkątów).

Złóż każde koło na trzy części zgodnie z narysowanymi liniami. Linię narysowaną na plisie przytnij ołówkiem do nieco ponad połowy długości linii. Owiń każdy trójkąt wokół końcówki ołówka i przyklej go do zagięcia (po sklejeniu usuń ołówek). Gwiazdy powstaną. Naprzemiennie nawlecz gwiazdki — raz w kolorze granatowym, a raz w kolorze złotym — podwójną nitką. Ściśnij nić, zawiąż supeł.

Krok 5 – Nałóż cienką warstwę kleju w sprayu na tył gwiazdy

Następnym krokiem jest ułożenie bibuły lub serwetki w kwadrat i sklejenie środkowych rogów do środka. W ten sposób z łatwością wykonamy efektowną gwiazdę betlejemską w krótkim czasie, gotową do powieszenia na choince po skończeniu. W tym celu możemy pomalować dekorację lub pokryć jej brzegi brokatem, aby gwiazdki pięknie się błyszczały. Udało nam się również z powodzeniem udekorować naszą Gwiazdę Betlejemską dodatkową bibułką w odpowiednim kolorze. Można też zrobić do niego ogony komet, na przykład z cienkich pasków papieru lub włóczki.

Za pomocą białej farby akrylowej możesz lekko „spryskać” nasze gwiazdki śniegiem, aby wyglądały jaśniej i oryginalnie. Na tym etapie nie potrzebujesz pędzla do nakładania farby, możesz po prostu zanurzyć palec w farbie i przejść po wierzchniej warstwie, muskając farbą faliste linie.

Po wygięciu wszystkich linek i „zrolowaniu” małej belki, należy je przykleić do paneli bocznych. W ten sam sposób konieczne jest wykonanie czterech kolejnych promieni, z których następnie dodajemy gwiazdkę. W każdej belce należy wybić otwory, aby statek świecił w ciemności. W jednym promieniu narożnika przed sklejeniem należy nawlec pasmo sznurka. Następnie schowaj girlandę w gotowej gwieździe i sklej ze sobą wszystkie jej części. Gratulacje! Twoja gwiazda betlejemska w kilku krokach jest gotowa!