Cieknący geberit – jak go naprawić?| Blog Domowy

Strona główna » Cieknący geberit – jak go naprawić?| Blog Domowy

Jeśli Twoja spłuczka podtynkowa cieknie, to najprawdopodobniej wystąpiła awaria uszczelki lub innego elementu instalacji. W takiej sytuacji najlepiej jest skonsultować się z fachowcem, który dokładnie zbada stan instalacji i doradzi, jak najlepiej naprawić cieknący geberit. Specjalista będzie w stanie wymienić uszkodzone elementy i zapewnić prawidłowe działanie instalacji. Jeśli jesteś majsterkowiczem i chcesz spróbować naprawić cieknący geberit samodzielnie, to pamiętaj o kilku ważnych krokach:

  1. Zabezpiecz powierzchnię wokół geberita, aby uniknąć zalania.
  2. Odkręć geberit i wyjmij go z instalacji.
  3. Zdemontuj uszczelkę i sprawdź, czy jest uszkodzona. Jeśli tak, to wymień ją na nową.
  4. Sprawdź, czy nie ma innych uszkodzonych elementów (np. zaworu zwrotnego) i wymień je, jeśli to konieczne.
  5. Zmontuj geberit zgodnie z instrukcją i upewnij się, że wszystkie elementy są dobrze dokręcone i uszczelnione.
  6. Uruchom geberit i sprawdź, czy działa poprawnie i czy nie cieknie. Jeśli wszystko jest w porządku, to możesz cieszyć się sprawnie działającą instalacją.

Jeśli naprawa cieknącego geberita wymaga bardziej skomplikowanych działań lub jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, to lepiej skonsultować się z fachowcem i zlecić naprawę specjaliście.

Ile kosztuje naprawa geberitu?

Niestety ciężko podać ceny naprawy Geberitu, ponieważ takiej usługi zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj usterki, stopień jej zaawansowania oraz lokalizacja warsztatu naprawczego. Warto zatem skontaktować się z warsztatem, który specjalizuje się w naprawie tej marki, aby uzyskać dokładną wycenę usługi. W przypadku Geberitu zaleca się wybieranie sprawdzonych i doświadczonych warsztatów, aby mieć pewność, że naprawa zostanie wykonana profesjonalnie.

Dlaczego Geberit cieknie?

Jeśli Geberit nie trzyma wody, to może to oznaczać, że wystąpiła usterka w jego mechanizmie. Najczęstszą przyczyną tego typu problemów jest zużycie lub uszkodzenie uszczelniaczy znajdujących się w spłuczce. Innym powodem może być awaria mechanizmu spłukiwania lub zatkana rurka odpływowa. W takiej sytuacji najlepiej jest skontaktować się z warsztatem, który specjalizuje się w naprawie tej marki, aby ustalić dokładną przyczynę usterki i ją usunąć. W przeciwnym razie woda może cały czas ciec, co prowadzić do zalania łazienki i powstania szkód.

Jak usunąć kamień ze spłuczki podtynkowej?

Aby usunąć kamień ze spłuczki podtynkowej, należy najpierw odkręcić pokrywę spłuczki, aby dostać się do mechanizmu znajdującego się w ścianie. Następnie trzeba zdjąć gumową uszczelkę, która znajduje się pod spłuczką. Po jej zdjęciu można dostać się do zbiornika na wodę i sprawdzić, czy jest on wypełniony kamieniem. Jeśli tak, należy go usunąć, np. przy pomocy specjalnego szczoteczki lub szpatułki. Warto też użyć preparatu do czyszczenia kamienia, który rozpuszcza osady i ułatwia ich usunięcie. Po wyczyszczeniu należy złożyć wszystko do razem i sprawdzić, czy spłuczka działa prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.