Jak zamontować parasol na balkonie| Blog domowy

Strona główna » Jak zamontować parasol na balkonie| Blog domowy

Dobry parasol ogrodowy chroni nie tylko przed słońcem, ale również deszczem. Prezentuje się bardzo stylowo na balkonie, jak i tarasie. Dlatego chętnie jest wybierany do każdej strefy relaksu pod chmurką. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu i jak zamontować parasol na balkonie? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule na naszym blogu domowym!

Czy wiemy, jak zamontować uchwyt na parasol do barierki?

Możemy się zastanawiać nad tym, w jaki sposób zamontować uchwyt na parasol do barierki, tak aby z jednej strony wytrzymał działanie czynników atmosferycznych, a z drugiej, żeby był w stanie utrzymać sam parasol. Jak się okazuje, musimy dopilnować, aby takie mocowanie parasola przytrzymywało go przy górnej granicy barierki, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nie będzie się on odchylał podczas rozkładania parasola, jak i wiatru. Nie mniej, analizując jak zamontować parasol na balkonie, musimy również pamiętać, aby dostatecznie mocno przymocować jego dolną część, albo do barierki, albo do specjalnej podstawy, w której taki parasol ma być ustawiony. Nie zaszkodzi również, jeśli skorzystamy z dodatkowego wzmocnienia, mniej więcej na środku barierki.

Mocowanie parasola musi być solidne

Pamiętajmy, że nawet niewielki parasol może być narażony na działanie podmuchów wiatru, a to oznacza, że musimy dopilnować, aby był on jak najlepiej przymocowany do balkonu. Dlatego też, takie mocowanie parasola powinniśmy wykonać za pomocą mocnych żyłek albo drucików, dobrze mogą się tutaj też sprawdzić trytytki. Co więcej, może się też okazać, że mamy specjalne uchwyty, które z jednej strony mocujemy do balustrady, a z drugiej wsuwamy w nie parasol. Jednak tutaj warto wcześniej na instrukcji sprawdzić, jak zamontować uchwyt na parasol do barierki, aby mieć pewność, że wszystko zrobimy, tak jak należy i przez kolejne miesiące będziemy mogli się cieszyć z cienia, jaki będzie nam zapewniany przez parasol. Możliwości mamy tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że taki parasol może być przymocowany solidnie, a jednocześnie nie powinno nam to zająć wiele czasu. Koniecznie sprawdźmy, jak powinno wyglądać mocowanie parasola, abyśmy mogli być spokojni, że wykonaliśmy wszystko, tak jak należy. Oczywiście, zanim jednak zaczniemy sprawdzać jak zamontować parasol na balkonie, w pierwszej kolejności musimy wszystko dokładnie wymierzyć. Tak, aby mieć pewność, że kupimy parasol, który swoją wielkością idealnie będzie pasował na nasz balkon i będzie zasłaniał dokładnie taką powierzchnię, na jakiej nam zależało. Dodatkowo trzeba jeszcze wspomnieć, że możemy tu wybrać parasol okrągły, albo taki, który będzie w kształcie trójkąta i idealnie będzie pasował przylegając do ściany balkonu.

Znajdź odpowiednie miejsce na swój parasol

 Na każdym balkonie powinno być miejsce na parasol. Jest on doskonałym dodatkiem do każdej przestrzeni balkonowej, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz. Możesz zachować chłód i chronić się przed słońcem, pozostając w środku. Twój dom również pozostanie chłodny, gdy otworzysz parasol. Większość ludzi uważa, że ​​ich mieszkania są o wiele chłodniejsze po otwarciu parasola.

Wybierając parasol ogrodowy, powinieneś wiedzieć, gdzie chcesz go ustawić. Inny parasol sprawdzi się na dużym tarasie przy kąciku wypoczynkowym – a inny w ogrodzie przy piaskownicy. Warto wybrać taki model, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej przestrzeni.

Wolisz jednak klasyczny parasol z podstawą?​ Nic nie szkodzi. Zanim jednak go zamówisz, weź pod uwagę, że podstawa takiego parasola też zabiera miejsce. W takim wypadku możesz zapomnieć o ustawieniu stolika kawowego centralnie pod parasolem. Właśnie dlatego rekomendujemy dobranie odpowiedniego stołu z funkcją umieszczenia parasola na środku.

Podstawa i mocny drążek do parasola jest niezbędny!

 Podstawa jest jedną z najważniejszych części parasola balkonowego. Podstawa musi być wystarczająco duża i wystarczająco mocna, aby utrzymać ciężar parasola bez wyboczenia lub złamania. Potrzebujesz czegoś solidnego, takiego jak drewno lub metal, które utrzyma ciężar bez pękania. Podstawa powinna być również wystarczająco daleko od ściany, aby uniknąć jej przewrócenia podczas otwierania i zamykania parasola. Kij będzie również musiał być wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar i utrzymać go w pozycji otwartej. Mocna podstawa zapewni bezpieczeństwo parasola, gdy go używasz.

Mocny drążek jest niezbędny do każdego parasola balkonowego. Słup utrzymuje tkaninę i utrzymuje ją z dala od żywiołów. Najlepiej, jeśli maszt utrzyma dużo materiału, ponieważ większość parasoli jest bardzo duża. Parasole są zwykle wykonane z materiału z wieloma warstwami, które zapewniają chłód; to sprawia, że ​​są bardzo ciężkie i trudne do utrzymania bez silnego drążka. Będziesz potrzebować mocnej kijki, która wytrzyma ciężar bez łamania lub zginania. Słupy metalowe lub drewniane działają najlepiej, ponieważ są wystarczająco mocne i trwałe do ciągłego użytkowania.

Otwórz i wyreguluj ramiona parasola

Obawiasz się, że rozkładanie tak dużego parasola tarasowego może być uciążliwe? W takim razie spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! Parasol z systemem teleskopowym otwiera się i zamyka w niezwykle prosty sposób. Aby przykryć kojącym cieniem zestaw mebli ogrodowych, wystarczy nacisnąć umieszczony na uchwycie przycisk. Parasol osadzony jest na bocznej nodze, więc bez trudu możesz ułożyć go w taki sposób, aby otwierająca się czasza nie zahaczała o meble stojące na tarasie. Ekskluzywny parasol dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Parasol dzięki wbudowanej sprężynie otwiera się bardzo lekko. Rękojeść może być przesunięta nawet jedną ręką! System teleskopowy sprawia, że przy zamykaniu czasza parasola podnosi się, dzięki czemu można otwierać i zamykać parasol nawet jeśli znajdują się pod nim meble, bez konieczności ich przestawiania.

Połóż parasolkę na balkonie

Na małym balkonie może być postawiony parasol, zwykle jednak nie ma na niego miejsca. Wyjściem z tej sytuacji może być zakup parasola o podstawie w kształcie półkola, który można dostawić do ściany. Parasol jest ciemny i sprawdza się idealnie w mieszkaniach na południową stronę, gdyż redukuje ilość wpuszczanego słońca do wnętrza.

Jak zamocować duży parasol na balkonie

Pierwszym krokiem jest określenie właściwego miejsca. Powinien znajdować się w rogu balkonu i nie powinien kolidować z balustradą ani żadnym innym przedmiotem na balkonie. Następnie będziesz musiał znaleźć śrubokręt i użyć go do odkręcenia śrub z jednego ze wsporników podtrzymujących balustradę. Będziesz wtedy musiał użyć tego wspornika jako uchwytu do parasola. . Montaż dużego parasola na balkonie wymaga pewnego prześwitu wysokości na balkonie. Krok 1: Znajdź dobre miejsce na swoim balkonie. Krok 2: Wykręć śruby ze wspornika podtrzymującego balustradę. Krok 3: przymocuj wspornik do uchwytu na parasol i przymocuj go w miejscu, w którym chcesz go umieścić na balkonie; . Powinien znajdować się w rogu i nie przeszkadzać w balustradzie

Jak zamontować parasol na balkonie

Montaż parasola na balkonie jest łatwy dzięki odpowiednim narzędziom. Potrzebny będzie uchwyt do parasola, wiertarka i śrubokręt. Najpierw musisz znaleźć środek balustrady lub pokładu, do którego chcesz zamontować parasol. Użyjesz tego punktu jako odniesienia do wiercenia otworów w balustradzie i montażu wspornika. Wywierć otwór nieco powyżej środka balustrady i nieco poniżej miejsca, w którym chcesz zamontować wspornik. Wywiercić wstępnie w pokładzie lub poręczy śrubokrętem, jak pokazano poniżej, zaznaczając swoją lokalizację taśmą po obu stronach pokładu lub poręczy. Użyj tego punktu wiercenia jako odniesienia do montażu wsporników po każdej stronie szyny. Jeśli Twoja poręcz jest metalowa, będziesz musiał wywiercić otwór i zainstalować śrubę po wewnętrznej stronie szyny, aby zabezpieczyć każdy wspornik. Aby zainstalować wsporniki, użyj śrub, aby zamocować je na miejscu. Teraz przyklej ramię podtrzymujące każdego wspornika dwustronną taśmą samoprzylepną, upewniając się, że powietrze nie może wydostać się spod stojaka na parasole, ponieważ może to spowodować uszkodzenie.

Jak dbać o parasol ?

 Najlepiej trzymać parasol zamknięty, gdy nie jest używany; dzięki temu jest czysty i zabezpieczony przed uszkodzeniem. Zamknięty parasol może również pełnić funkcję patio lub pomieszczenia na zewnątrz domu. Większość parasoli ma baldachim, który zapewnia cień przed słońcem i ochronę przed kroplami deszczu, co czyni je idealnym dodatkiem do takich przestrzeni na zewnątrz! Do tego niezbędna jest dobra podstawa i mocny drążek.

 Parasole to świetne dodatki do każdego domu – zwłaszcza gdy są na balkonie. Każdy balkon potrzebuje miejsca na parasol, a także mocną podstawę i drążek do jego utrzymania. Podstawa musi znajdować się wystarczająco daleko od ściany, aby uniknąć jej przewrócenia podczas otwierania lub zamykania. Mocna podstawa i słupek sprawią, że Twoje patio będzie chłodne, suche, chronione przed słońcem i nie tylko!

Sprawdź także jak zrobić ozdoby na choinkę z pomarańczy, jaki obrus na wigilię wybrać, a także jak udekorować dom na jesień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.